Nowoczesny sprzęt do biura

Praca w firmie wymaga wyposażenia się w sprzęt, który sprosta oczekiwaniom pracowników i ułatwi pracę biurową. Jaki komputer będzie najbardziej odpowiedni i na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru? Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować podczas zakupu optymalnego sprzętu.

Wygoda i funkcjonalność

Komputery biznesowe HP stworzone są z myślą o mobilnym stylu pracy. Dzięki temu zostały stworzone w taki sposób, aby można z nich było korzystać w różnych warunkach – zarówno w biurze jak i na wyjeździe. Komputery HP od ITnes mają smukłą i lekką konstrukcję, dzięki czemu można je zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie potrzebujemy.

Wydajność komputerów biznesowych

Praca w firmie wymaga wyposażenia się w sprzęt, który sprosta oczekiwaniom pracowników i ułatwi pracę biurową

Prowadząc własną działalność zależy nam na szybkim i niezawodnym sprzęcie. Ściągając wiele plików i korzystając z wielu potrzebnych programów jednocześnie potrzebujemy sprzętu, który będzie się charakteryzował takimi cechami jak:

  • czterordzeniowy procesor – najlepiej Intel Core 11 lub 12 generacji
  • minimum 8GB pamięci RAM – warto postawić na taki typ, który umożliwi rozszerzenie pamięci do 16 GB
  • dedykowana karta graficzna – możemy wybrać NVIDIA
  • dysk SSD – są lżejsze niż HDD, cechują się szybką i cichą pracą, są odporne na wstrząsy i uszkodzenia
  • wydajna bateria – jedno ładowanie powinno pozwolić na długi czas pracy
  • duża ilość dostępnych złączy i portów – umożliwią podłączenie kilku urządzeń jednocześnie, co sprawdzi się podczas prezentacji, konferencji itp.

Komputery HP – konstrukcja

Biznesowe komputery ze względu na warunki, w jakich są często eksploatowane, cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Najczęściej są wykonane ze stopów metali, które oprócz tego, że gwarantują doskonałą trwałość, są lekkie i komfortowe w użytkowaniu. Warto postawić na matową matrycę, która odbija promienie światła słonecznego, co znacznie ułatwia pracę. Doskonałe odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia zapewnią matryce IPS. Wybierając odpowiedni komputer do pracy należy zwrócić także uwagę na klawiaturę – najlepiej z numpadem i podświetleniem.

Zabezpieczenia i ochrona danych

Chcąc zapobiegać wyciekowi ważnych informacji, które posiadamy w naszym komputerze, należy zaopatrzyć się w sprzęt posiadający możliwość odczytu biometrycznego, korzystanie z linek zabezpieczających lub system smart cards.

To, jaki wybierzemy sprzęt komputerowy, będzie miało ogromny wpływ na komfort i wydajność naszej pracy. Inwestując w odpowiednie parametry komputera wiele zyskujemy. Szybki i wydajny sprzęt to gwarancja zadowolenia podczas pracy w biurze lub na wyjeździe.