Dell Latitude – laptopy biznesowe na nowe czasy

Laptopy Dell Latitude (więcej: https://itnes.pl/notebooki/notebooki-dell/notebooki-dell-latitude/) prezentują się od lat jako solidne i wszechstronne urządzenia biurowe. Chociaż większość modeli prawdopodobnie nie zdobędzie żadnych nagród za walory wizualne, to w produkcji tych raczej szarych i stonowanych, niepozornych i dyskretnych komputerów nacisk kładzie się na to, co jest najważniejsze – na wnętrze. Zwłaszcza laptopy najnowszej generacji to sprzęt już z naprawdę najwyższej półki, świetnie wpisujący się w potrzeby nowoczesnych i prężnie się rozwijających firm.

Ogólna charakterystyka rodziny laptopów Dell Latitide

Seria Dell Latitude to linia laptopów produkowana i sprzedawana przez amerykańską firmę Dell

Seria Dell Latitude to linia laptopów produkowana i sprzedawana przez amerykańską firmę Dell. Jest to sprzęt zorientowany wybitnie na potrzeby na biznesowe, zatem kierowany do przedsiębiorstw korporacyjnych, opieki zdrowotnej, rządów i rynków edukacyjnych.

Komputery Latitude są dostępne w trzech seriach produkcyjnych: 3000, 5000 i 7000. Seria 3000 została zaprojektowana jako podstawowa wersja dla rynku edukacyjnego i małych firm. Z kolei seria 5000 to już produkty ze średniej półki, dysponujące procesorami nowszej generacji, odrębną grafiką i dyskami SSD. Seria 7000 natomiast składa się z wysokiej klasy komputerów Ultrabook, wprowadzonych w 2014 roku. Dodajmy tutaj, ze wszystkie laptopy Dell Latitude objęte są gwarancją „next business day” wynoszącą 3 lata. To tylko potwierdza, że ten wysokiej jakości sprzęt został stworzony z myślą o segmencie biznesowym.

Czym charakteryzują się najnowsze modele?

Najnowszy Dell Latitude wyposażony jest bowiem w energooszczędny procesor Intel Core Tiger Lake nowej generacji, charakteryzujący się architekturą znacznie zwiększającą wydajność pracy

Aby odpowiedzieć na to pytanie, posłużymy się specyfikacją najnowszego hitu z rodziny Dell Latitude. To sprzęt najnowszej generacji, uwzględniający wszystkie nowinki i smaczki technologiczne powstałe w ostatnim okresie czasu. Oto laptop Latitude 5420.

Pierwsze co rzuca się w oczy w tym 14 calowym notebooku to obudowa. Wzmocniona włóknem węglowym jest bardzo odporna na wszelkie wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Tradycyjnie już całość utrzymana jest w stonowanym kolorze i mało tutaj fajerwerków wizualnych, no ale nie to jest przecież najważniejsze.

To co stanowi o jakości tego sprzętu, skryte jest w jego wnętrznościach. Najnowszy Dell Latitude wyposażony jest bowiem w energooszczędny procesor Intel Core Tiger Lake nowej generacji, charakteryzujący się architekturą znacznie zwiększającą wydajność pracy. Dodatkowo na pokładzie znajduje się zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics, pozwalający na uzyskanie dużych rozdzielczości w przypadku współpracy z wymagającymi aplikacjami. Karta pamięci to 64 GB RAM, a dysk to oczywiście niezawodny SSD, wyposażony w zabezpieczenia przed utratą danych. Na tle innych modeli wyróżnia ten laptop także czytnik kart inteligentnych, NFC i gniazdo karty SIM, umożliwiające dostęp do sieci w podróży.

Podsumowując, to naprawdę dobry i praktyczny laptop biznesowy, będący logicznym i postępowym rozwinięciem poprzednich modeli z rodziny Dell Latitude.