Lenovo ThinkPad – czym zaskakują najnowsze urządzenia z serii?

Lenovo ThinkPad ITnes to wysokiej jakości produkty, które sprawdzają się w użytku biznesowym. Ich cechą charakterystyczną są przede wszystkim wydajne podzespoły i doskonałe parametry techniczne. Wśród cech tych komputerów można wyróżnić między innymi podświetlaną klawiaturę ledowymi diodami oraz czytnik linii papilarnych, który umożliwia bezpieczne logowanie się do komputera. Oczywiście na pokładzie urządzeń mobilnych znajduje się także funkcjonalny trackpoint, który służy do wskazywania i sterowania systemem operacyjnym.

Lenovo ThinkPad w swoich najnowszych odsłonach

Warto również dodać, że wyżej wymienione komputery charakteryzują się wysokiej jakości obudową, która wzbogacona jest włóknem węglowym i magnezowymi kompozytami. Materiały te zapewniają doskonałą ochronę komputerów od wielu różnych czynników na przykład od różnego rodzaju mikropęknięć. Magnezowa rama chroni także przed odkształceniami. Na pokładzie urządzeń z serii Lenovo ThinkPad występuje szerokokątna matryca IPS, która poprawia komfort korzystania z tych komputerów. Dodatkowo, na pokładzie dostępne są także czterordzeniowe procesory Intel Tiger Lake. W najnowszych generacjach komputerów oferowane są także moduły TPM czyli Trusted Platform Module. Wydajne, efektywne w działaniu i bardzo designerskie komputery sprawdzają się w zadaniach biznesowych, biurowych a także w pracy mobilnej.

Wydajne, profesjonalne komputery dla osób wymagających najwyższej jakości sprzętów

Lenovo ThinkPad ITnes to wysokiej jakości produkty, które sprawdzają się w użytku biznesowym

Komputery Lenovo ThinkPad można podzielić na następujące serie: T, X1, Z oraz E. Wśród wydajnych, przykładowych urządzeń z serii T można wymienić między innymi: Lenovo ThinkPad T15 drugiej generacji. Wspomniany komputer posiada nowoczesną kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX z 8-rdzeniowym procesorem Intel Core 11 generacji. Produkty posiadają 15,6 calową matrycę oraz jak było wspomniane powyżej zastosowana jest w nich technologia IPS. Co ciekawe w niektórych komputerach oferowana jest także rozdzielczość 4K UHD. Wśród innych, wysokojakościowych komputerów można wyróżnić także produkty z serii T, które mogą posiadać aż 1 terabajt pamięci SSD. Na pokładzie takich komputerów obecne są procesory Intel core i7 11 generacji. Użytkownicy mają także do dyspozycji doskonałą grafikę od Intel Iris graphics, która zwiększa wydajność tych sprzętów, wspomaga obliczenia procesora.

Flagowe urządzenia Lenovo z serii X

Wśród flagowych urządzeń renomowanego i cenionego w środowisku producentów warto także wyróżnić Lenovo ThinkPad x13s, który posiada ultralekką, niezwykle smukłą konstrukcję oraz designerski wygląd. Ponadto czym wyróżnia się ten wyżej wymieniony sprzęt? Otóż, warto wiedzieć, iż posiada on chłodzenie pasywne bez użycia wentylatora. Wyżej wymieniona cecha gwarantuje niezwykle cichą pracę, która zdecydowanie poprawia jakość i komfort użytkowników. Warto dodać, że ten doskonały sprzęt od sprawdzonego i renomowanego producenta może pracować aż do 28 godzin. W tym czasie nie trzeba go podłączać pod ładowarkę.

Komputery Lenovo ThinkPad można podzielić na następujące serie: T, X1, Z oraz E

Seria funkcjonalnych, wydajnych notebooków z serii E i Z

Na szczególną uwagę jeśli chodzi o linię komputerów marki ThinkPad zasługuję seria funkcjonalnych, wydajnych notebooków. Modele z serii E oferowane są w wariancie dotykowym dotykowym oraz klasycznym. Oczywiście jak sąsiednie modele te również mają niezwykle smukłą obudowę a także co istotne bogaty zestaw złączy. Na pokładzie komputerów z serii E znajduje się Windows 11 professional, który oferowany jest z jego najnowszymi aktualizacjami. Na pokładzie użytkownicy mają do wyboru procesory 4,6 bądź 8-rdzeniowe. Dodatkowo warto wiedzieć, iż znany producent posiada najnowszą serię Z, która wyróżnia się tym, że została zaprojektowana z materiałów recyklingowych. Osoby dla których ważna jest planeta z całą pewnością docenią ten fakt. Urządzenia te mają:

  • czytnik linii papilarnych,
  • Windows 11 professional,
  • kartę graficzną AMD Radeon RX 6500M,
  • procesory AMD Ryzen PRO 6000,
  • powłokę antyrefleksyjną.