HP ZBook Studio G9 – recenzja urządzenia

Na dzień dzisiejszy konsumenci mają do wyboru wiele interesujących laptopów, które charakteryzują się satysfakcjonującymi parametrami. Mogą być wykorzystywane nie tylko w domowych warunkach, ale również w biznesie i w biurze. Przykładem takiego urządzenia jest HP ZBook Studio G9. Zapraszamy do recenzji wcześniej wspomnianego modelu, w którym skupimy się na wszystkich niezbędnych szczegółach sprzętu.

Podstawowe informacje na temat specyfikacji

Na dzień dzisiejszy konsumenci mają do wyboru wiele interesujących laptopów, które charakteryzują się satysfakcjonującymi parametrami

HP ZBook Studio G9 to laptop, który w sposób szczególny przeznaczony jest dla kreatywnych i wymagających użytkowników. Urządzenie charakteryzuje się potężną specyfikacją, z której zadowoleni będą nawet prawdziwi specjaliści. Sprzęt jest komfortowy podczas użytkowania- jego waga wynosi około 1,8 kg, w konsekwencji podróże z nim nie sprawiają najmniejszych problemów. Jakie cechy charakterystyczne posiada dziewiąta generacja tej serii? Przede wszystkim należy wspomnieć o potężnych kartach graficznych, z którymi tytułowe urządzenie może być konfigurowane. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby laptopie umieścić dysk SSD, który wyróżnia się błyskawicznym zapisywaniem, modyfikowaniem i odczytywaniem danych. Procesory Intel Core i7 12. generacji wyróżniają się ponadprzeciętna mocą obliczeniową – wykonywanie zarówno podstawowych czynności, jak i tych zaawansowanych jest zatem czystą przyjemnością. Tak skonfigurowany zestaw z pewnością poradzi sobie z najnowszym systemem Windows 11, który wśród użytkowników cieszy się ogromną popularnością.

Klawiatura RGB

Ciekawym dodatkiem, który w przypadku HP ZBook Studio G9 doskonale się sprawdza, jest klawiatura RGB

Ciekawym dodatkiem, który w przypadku HP ZBook Studio G9 doskonale się sprawdza, jest klawiatura RGB. Jest to z pewnością ciekawe udogodnienie, jeśli chodzi o model biznesowy. Poszczególne klawisze mogą mieć oddzielnie konfigurowane podświetlenie, dlatego też możliwe jest dostosowanie ich do indywidualnych preferencji. Możliwości w tym przypadku są zatem niemalże nieograniczone. Całość doskonale prezentuje się pod względem wizualnym. Dodatkowo mamy do czynienia z praktycznością- klawisze są odpowiednio widoczne nawet wtedy, gdy w pomieszczeniu jest stosunkowo ciemno. Co więcej, są bardzo komfortowe, nie trzeszczą, a ich żywotność jest na satysfakcjonującym poziomie.

Matryca OLED

Kolejny element, który w laptopy HP ZBook Studio G9 jest godny przeanalizowania, to ekran OLED. W tym przypadku proporcje zostały zmienione na 16:10, co obiektywnie jest znacznie rozsądniejsze, aniżeli tradycyjne 16:9. Takie rozwiązanie powoduje, że mamy więcej miejsca na narzędzia podręczne w zróżnicowanych profesjonalnych aplikacjach. Dodatkowym atutem jest częstotliwość odświeżania, która wynosi 120 Hz. Kolory są bardzo satysfakcjonujące, co w sposób szczególny doceniają graficy komputerowi.

HP ZBoook Studio G9 – podsumowanie


Tytułowy model to stosunkowo zaawansowana konstrukcja, która sprawdzi się dla wymagających, biznesowych użytkowników. W porównaniu do poprzednich modeli, ogromną zaletą jest ekran, którego przekątna wynosi 16 cali, natomiast proporcje wynoszą 16:10. W praktyce oznacza to, że powiększeniu uległ obszar roboczy w pionie. Producenci w sposób szczególny zadbali o możliwie najbardziej wydajne podzespoły – użytkownik może cieszyć się z procesora Intel Core 12. generacji. Potężna karta graficzna jest w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającymi programami biznesowymi. Dość częstym zjawiskiem jest również wyposażenie laptopa w pamięć RAM 64 GB DDR 5 4800 MHz. W połączeniu z dyskiem twardym SSD mamy do czynienia z płynnie działającą jednostką. Urządzenie zasilane jest za pośrednictwem baterii litowo-polimerowej, której pojemność wynosi 86 Wh. Jest ona gwarancja długotrwałego użytkowania bez konieczności ładowania. W zależności od tego, jaki układ graficzny zostanie wbudowany, użytkownik może korzystać z zasilacza o mocy 150W lub 200W. Sprzęt może korzystać z bezprzewodowej sieci WiFi, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości w zakresie użytkowania. HP ZBook Studio G9 to zdecydowanie jeden z rozsądniejszych wyborów, jeśli chodzi o jednostki biznesowe.