Laptopy Apple

Firmę Apple możemy dzisiaj nazywać legendą branży komputerowej. Produkuje ona bowiem komputery osobiste od 45 lat bez przerwy. Wszystkie ich komputery cieszyły się zawsze wielkim zainteresowaniem i bardzo dobrymi ocenami użytkowników. Jest to wieloma czynnikami. Jednym z nich z pewnością jest charyzmatyczny założyciel Steve Jobs będący przez lata liderem firmy.

Ciekawostką, jaka związana jest z produkatami firmy, z nadgryzionym jabłkiem jest fakt, że ich cena spada niezwykle powoli. Tak że kupując komputer w tym roku, za dwa lata będziemy mogli się go pozbyć w cenie niewiele niższej niż ta, za jaką go nabyliśmy wcześniej. Dzieje się tak dzięki wysokiej jakości wykonania urządzeń. Przy ich produkcji stosuje się najwyższej jakości materiały oraz podzespoły komputerowe. Ważnym czynnikiem wpływającym na długowieczność sprzętu firmy Apple jest fakt zastosowania autorskiego systemu Mac OS. System został zaprojektowany tylko w celu zastosowania w komputerach firmy Apple co daje możliwość optymalizacji programów specjalnie pod każdy model komputera i uzyskiwanie dużej wydajności z komputerów na papierze gorszych od ich odpowiedników korzystających z systemu Windows. Dzięki tej niezawodności i świetnej optymalizacji komputery z system Mac OS cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników profesjonalnych i biznesowych.

Firma Apple lubi dzielić modele komputerów na te przeznaczone do użytkownika profesjonalnego i takie, którymi może zainteresować się osobą potrzebująca komputera tylko do przeglądania multimediów czy prostej pracy w pakiecie oprogramowania biurowego. Komputery przeznaczone dla użytkownika profesjonalnego są zwykle wyposażone w znacznie mocniejsze podzespoły pozwalające na prace w zaawansowanych programach. Tego typu urządzenia łatwo można odróżnić od tych regularnych dzięki dopiskowi Pro w nazwie urządzenia.

W ofercie firmy Apple znajdują się komputery stacjonalne jak i laptopy Apple. Komputery stacjonarne występują w dwóch wersjach. Zwykłej wymagającej do działania monitora oraz tak zwane All in One, czyli w praktyce jest to monitor ze wbudowanym całym komputerem w obudowę. Kupując takie komputery, w zestawie dostajemy zestaw akcesoriów, w których skład wchodzi dedykowana klawiatura oraz myszka lub tak zwany Magic Trackpad będący czymś w rodzaju laptopowego gładzika mającego zastąpić myszkę. Laptopy znajdujące się w ofercie firmy również możemy podzielić na dwie grupy, którymi będą te przeznaczone dla użytkownika profesjonalnego i te będą skierowane do osób korzystających z mniej zasobożernych programów. Serią dla mniej wymagających osób jest seria Macbook Air. Seria Pro jest nie tylko znacznie wydajniejsza, ale też posiada wersje z większym ekranem o większej rozdzielczości. Niezależnie od wybranej wersji laptopy powinny spokojnie wytrzymać 10 godzin pracy na baterii.