Dell Inspiron 16 Plus: dobrze zbudowany laptop z systemem Windows 11

Laptopy Dell (które kupisz tutaj: https://itnes.pl/notebooki/notebooki-dell/) z preinstalowanym systemem Windows 11 wciąż są nieliczne, ale firma Dell jest o krok przed większością. Nowy Inspiron 16 Plus to dobry przykład z odpowiednią wydajnością i dobrą jakością pracy. Świetnie nada się zarówno do pracy jak i do nauki, a także do obróbki zdjęć i filmów.

Nowy laptop Dell Inspiron 16 Plus to wydajny i dobrze wyposażony laptop do codziennego użytku i prostszej produktywności.

Dell nie popełnia wielkich błędów z Inspironem 16 Plus, a dobra wydajność, dobry obraz i dźwięk oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że jest wart swojej ceny. To, czego brakuje jeszcze wyższym gatunkom, to trochę więcej w funkcji i ścieżce połączenia oraz większy dysk SSD. Jeśli jednak nie masz pewności co do systemu Windows 11, powinieneś poczekać. Tutaj nie możesz wrócić do Windows 10.

Za te pieniądze otrzymujesz dobrze zbudowany laptop z wysokiej jakości wrażeniami, ekranem o wysokiej rozdzielczości, mocniejszym procesorem Intel Core i7 z ośmioma rdzeniami, 16 gigabajtami pamięci RAM, grafiką Nvidia Geforce RTX 3050 i 512 gigabajtami ssd . Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, możesz dostać ten sam komputer, ale bez dodatkowej karty graficznej.

Geforce RTX 3050 częściowo nie radzi sobie jako karta graficzna. Z trudem radzi sobie z ekranem o wysokiej rozdzielczości w Inspironie 16 Plus z zadowalającą liczbą klatek na sekundę.

Jego najlepsze zastosowanie to wzmacniacz wydajności dla programów produkcyjnych, takich jak Adobe Photoshop i Premiere Pro. Komputer jest również wstępnie skonfigurowany do uruchamiania i aktualizowania sterowników Nvidia Studio dla karty zamiast zoptymalizowanych sterowników. Ten laptop Dell Inspiron 16 Plus jest naprawdę potężny, nawet bez dodatkowych kart graficznych.

Przeważnie cichy

Oznacza to również, że czasami potrzebuje dużo chłodzenia. Wentylatory są w większości pasywne i możemy nawet pracować przez długi czas bez aktywnego chłodzenia, gdy pracujemy w ciężkich programach. Po uruchomieniu mogą być głośne, ale słyszeliśmy też znacznie więcej hałasu z niektórych konkurencyjnych maszyn.

Oprócz dużego obszaru ekranu i wysokiej rozdzielczości ekran ma kilka dobrych funkcji. Jest zatwierdzony jako jasny przy nieco ponad 300 cd/m2 w najwyższej jasności i ma doskonałe dopasowanie do standardu kolorów srgb. Może to nie wystarczyć profesjonalistom, ale absolutnie wystarczająco dobre, abyś mógł zarówno pracować z wideo, jak i cieszyć się filmem na ekranie. Jest również wygodny w użyciu przez długi czas do surfowania i pracy biurowej.