Co ma do zaoferowania Serwery NAS Synology DS923+? Czy warto wybrać ten model?

Synology DS923+ to serwer NAS wyposażony w wiele funkcji i przyjazny dla użytkownika interfejs, który z przypadnie do gustu większości małych i średnich firmom.  Synology DS923+ wyróżnia się dziecinnie prostą obsługą, szybkim przesyłaniem plików, oraz czteroma wnękami na dyski twarde. Oto więcej informacji na temat tego serwera NAS.

Specyfikacja serwera Synology DS923+

 • Procesor: AMD Ryzen R1600 dwurdzeniowy (4-wątkowy)

 • Pamięć: 4 GB DDR4 (można rozszerzyć do maksymalnie 32 GB)

 • Kompatybilne typy dysków: 4 x 3,5 lub 2,5-calowy SATA HDD/SSD (https://www.avast.com/c-ssd-vs-hdd) i 2x m.2 2280 NVMe SSD

 • Porty: 2x USB-A 3.2, 2-3x Ethernet, 1x port rozszerzeń (eSATA)

 • Wymiary: 166 x 199 x 223 mm

 • Waga: 2,24 kg

Warte uwagi cechy tego serwera NAS

 • Jednostka wyposażona jest w procesor x86, który umożliwia sprawne działanie szerokiej gamy aplikacji/usług.

 • Urządzenie może strumieniować multimedia w rozdzielczości 1080p HD lub 4K, z doskonałą wydajnością natywną i średnią wydajnością w aplikacji Plex.

 • Ten serwer wyposażony jest w technologię rozpoznawania zdjęć i „rzeczy” wspieraną przez sztuczną inteligencję, dzięki dołączonemu bezpłatnemu markowemu oprogramowaniu.

 • ITnes Serwery NAS Synology DS923+ obsługują migawki (snapshot), które chronią kopie zapasowe przed atakami złośliwego oprogramowania i ransomware.

 • Urządzenie posiada certyfikat DLNA, dzięki czemu można łączyć się z popularnymi urządzeniami DLNA, takimi jak Amazon Firestick, Alexa, Google Home Chromecast, Apple TV, Bose, Sonos, iPady itp. Można także łączyć  się między tymi platformami za pomocą IFTTT.

Konstrukcja i jakość wykonania Synology DS923+

Synology DS923+ to urządzenie o dobrej jakości wykonania. Ogólna konstrukcja jest elegancka i smukła, dzięki czemu wielu użytkowników decyduje się umieścić urządzenie na widocznym miejscu w biurze. Nie ma konieczności chowania go w szafie. Dyski umieszcza się z przodu urządzenia i są one łatwe do wymiany. Można je po prostu wyciągnąć i wymienić bez użycia narzędzi, dzięki czemu ten NAS jest bardzo łatwy w użyciu.

Generalnie, z przodu DS923+ znajdują się dźwignie umożliwiające dostęp do dysków, przycisk zasilania i pojedynczy port USB-A, który może być używany do podłączania dysków zewnętrznych, aby odczytać, lub zapisać pliki. Z tyłu urządzenia znajduje się zasilacz, dwa porty Ethernet, port USB-A i zdejmowana płyta, która umożliwia dostęp do wnętrza NAS.

Jak działa serwer NAS Synology DS923+ i czym się wyróżnia?

Jednym z powodów, przez które serwery NAS Synology DS923+ są uważane za porządny NAS, jest możliwość wymiany dysków podczas pracy. Jest to tak zwany „hot swapping”. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się dodać lub wymienić dysk, nie musisz wyłączać całej maszyny, aby to zrobić. Zamiast tego, można wymieniać dyski, podczas normalnej pracy urządzenia.

Synology DS923+ może być również skonfigurowany jako jeden duży dysk magazynujący, lub może być ustawiony jako urządzenie RAID, tworzące nadmiarowe kopie zapasowe jednego dysku z bardzo cennymi informacjami.

Synology udostępnia kilka sposobów dostępu do plików na DS923+, aby zapewnić maksymalną użyteczność nawet bez wiedzy o tym, jak skonfigurować zaawansowane uprawnienia sieciowe. Można pobierać i wysyłać pliki przez lokalną sieć Wi-Fi, za pośrednictwem aplikacji, lub za pomocą łatwego w użyciu dostępu sieciowego, jeśli użytkownik łączy się z zewnętrzną siecią Wi-Fi.

Na przykład, można pracować nad projektami we własnym biurze i zapisywać pliki na Synology DS923+ korzystając z lokalnej sieci LAN. Następnie można uzyskać do nich dostęp w podróży za pomocą prostego połączenia sieciowego. W ten sposób można uzyskać dostęp do kilku terabajtów plików bez konieczności korzystania z dysku zewnętrznego poza biurem, lub wykorzystywania ograniczonej ilości pamięci masowej w laptopie.

Innym świetnym sposobem na wykorzystanie tego dysku jest zsynchronizowanie go z Google lub Microsoft Workspaces, w celu wykonywania automatycznych kopii zapasowych.

Podsumowując

Synology DS923+ to dobry serwer NAS dla freelancerów, pracowników kontraktowych, małych firm i biur domowych. Wbudowany system operacyjny jest łatwy w obsłudze, a prędkość przesyłania danych jest jak najbardziej wystarczająca nawet w przypadku dużych plików wideo. DS923+ i inne urządzenia Synology mogą działać jako system kopii zapasowych, plików na żywo lub archiwizacji, co sprawia, że jest to bardzo wszechstronne urządzenie do niemal wszystkich potrzeb związanych z przechowywaniem danych.