Primergy – rodzina serwerów Fujitsu

Fujitsu to japońska firma elektroniczna, doskonale znana na całym świecie. Oprócz licznych podzespołów, przedsiębiorstwo produkuje również różne typy komputerów. Jego oferta obejmuje zarówno komputery osobiste, jak i nowoczesne superkomputery o bardzo wysokiej wydajności. W branży IT cenione są także serwery Fujitsu, zapewniające stabilną pracę i wysoką wydajność. W ofercie znajduje się kilka linii produktowych, przygotowanych z myślą o klientach z różnymi potrzebami.

Fujitsu – bogata tradycja w branży elektronicznej

Firma Fujitsu powstała w roku 1935 w Japonii. Od początku działała w branży elektronicznej, a już w latach 50 wypuściła na rynek swój pierwszy – i przy okazji pierwszy w całej Japonii – komputer. Czyni to z niej jedną z najstarszych firm na świecie, nieprzerwanie działających w branży IT. Do końca XX wieku przedsiębiorstwo ugruntowało swoją pozycję jako jeden z najważniejszych producentów na tym rynku.

W miarę rozwoju technologii i pojawienia się zapotrzebowania na nowe rozwiązania, firma Fujitsu zaczęła produkować nie tylko komputery osobiste, ale również serwery. Obecnie należą one do głównego obszaru działalności przedsiębiorstwa. Odznaczają się one większą wydajnością i niezawodnością. Serwery Fujitsu PRIMERGY to jedna z najważniejszych linii produktowych tej marki.

Wszystkie produkty marki Fujitsu to efekt wieloletnich badań i rozwijania autorskich systemów, pozwalających na stworzenie najlepszych możliwych urządzeń

Fujitsu Primergy – rozwiązanie dla małych i średnich firm

Serwery Fujitsu PRIMERGY dostępne są w dwóch liniach: Primergy TX oraz Primergy RX. Różnią się one swoją specyfikacją oraz sposobem montażu. Posiadają jednak kilka wspólnych cech, charakteryzujących całą tę rodzinę.

Serwery są przeznaczone głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mają jeszcze ogromnych potrzeb dotyczących pojemności czy przepustowości, ale jednocześnie zależy im na sprawnym i niezawodnym rozwiązaniu. Dobrze sprawdzają się również do obsługi lokalnych oddziałów większych firm.

Fujitsu Primergy TX – serwery wieżowe

Primergy TX to linia serwerów wieżowych, umieszczanych w obudowach takich, jak komputery osobiste. Są one bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, a jednocześnie zapewniają wysoką wydajność i niezawodność. We wszystkich zastosowano również szereg technologii, usprawniających ich działanie. Jest to m.in. system cool – safe, autorskie rozwiązanie Fujitsu zapewniające skuteczne chłodzenie wewnątrz obudowy. Same obudowy są bardzo uniwersalne i mogą być montowane na specjalnych stojakach czy w szafach.

Fujitsu Primergy RX – serwery do montażu w szafach

Serwery z linii Primergy RX różnią się od poprzednich m.in. obudową. Nie są umieszczane w standardowych obudowach wieżowych. Zamiast tego montuje się je w specjalnie przeznaczonych do tego szafach. Modele z tej serii przystosowane są do szaf przemysłowych o szerokości 19 cali. Fabrycznie umieszczane są w obudowach typu rack, dostępnych tu w kilku rozmiarach: 1U, 2U oraz 4U.

Wszystkie produkty marki Fujitsu to efekt wieloletnich badań i rozwijania autorskich systemów, pozwalających na stworzenie najlepszych możliwych urządzeń

Wysoka wydajność i niezawodność

Serwery z obu wspomnianych linii posiadają szereg cech, które czynią z nich bardzo dobre narzędzia do pracy. Mogą współpracować z najważniejszymi systemami operacyjnymi przeznaczonymi do takich zadań, takimi jak Windows Server (makeuseof.com/tag/windows-server-different-windows/) czy Linux.

W przypadku serii Primergy TX zastosowano również rozwiązania, które znacznie ułatwiają obsługę całego urządzenia. System Easy Rails umożliwia sprawną i przede wszystkim bezpieczną wymianę dysku twardego. Obudowy są również pozbawione śrub.

Zaletą obu serii jest również duży wybór modeli. Dostępne są tu zarówno serwery z jednym, jak i dwoma procesorami. Na uwagę zasługują także podzespoły montowane we wszystkich modelach. Serwery korzystają z procesorów Intel Core, a modele z serii RX – również z Intel Xeon Scalable.

Wszystkie produkty marki Fujitsu to efekt wieloletnich badań i rozwijania autorskich systemów, pozwalających na stworzenie najlepszych możliwych urządzeń. Jest to propozycja przede wszystkim dla biznesu, w którym poszukiwane są wydajne i jednocześnie ekonomiczne narzędzia do pracy. Sama nazwa marki stanowi ponadto gwarancję bezawaryjności i doskonałego stosunku jakości do ceny.

Serwery Fujitsu należą do najbardziej zaufanych urządzeń tego typu na rynku.