Komputery skrojone na potrzeby nowoczesnej firmy

Trwająca czwarta rewolucja przemysłowa to dynamiczny rozwój systemów IT do zarządzania nie tylko produkcją, ale i całym przedsiębiorstwem. Oprócz całkowicie nowych możliwości, rozwiązania te stwarzają również nowe zagrożenia. Cyberataki są dziś na porządku dziennym, a niewielki błąd w obsłudze komputera może generować przestoje całej firmy. Dobre komputery biznesowe nabierają jeszcze większego znaczenia. Jaki zatem model warto wybrać? Sprawdziliśmy!

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wraz z rozwojem systemów IT coraz ważniejsze staje się bezpieczeństwo przechowywanych na dyskach i w chmurach dokumentach oraz baz danych. Aby chronić je przed hakerami i oszustami, stworzono technologię TPM 2.0. Szyfrowane połączenia nie pozwalają na przechwytywanie oraz odczytywanie wiadomości i danych wysyłanych w ramach firmowej sieci.

Jednak najsłabszym punktem każdego systemu jest człowiek. Dynamiczny rozwój komputerów w ostatnich latach sprawia, że wielu pracowników nie czuje się pewnie w środowisku komputerowym. Wielu producentów sprzętów cyfrowych stara się odpowiedzieć na ich potrzeby. Jednym z najlepszych rozwiązań jest Lenovo Vantage, które automatycznie sprawdza i pobiera aktualizacje oprogramowania z zaufanych źródeł. Dobrym pomysłem jest też zdalny dostęp do wszystkich komputerów służbowych dla działu IT w firmie. Takie możliwości oferuje Intel vPro – pmocnik informatyków w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Dzięki niemu wsparcie informatyczne może zostać udzielone praktycznie od razu poprzez zdalne połączenie. Nawet w przypadku pracy zdalnej.

Wraz z rozwojem systemów IT coraz ważniejsze staje się bezpieczeństwo przechowywanych na dyskach i w chmurach dokumentach oraz baz danych

Lenovo ThinkCentre M70q Gen 5: komputer skrojony na potrzeby biznesu

Przetestowaliśmy kilka ciekawych rozwiązań dla biznesu, ale naszą uwagę przykuł w szczególności jeden model komputerów stacjonarnych. Mowa o ThinkCentre M70q piątej generacji od Lenovo. Oferuje on nie tylko wspomniane wcześniej programy, ale także wiele innych pomocnych rozwiązań:

  • Fizyczna blokada wybranych portów (w szczególności USB) oraz wyłącznik kamery. Dzięki temu żaden z pracowników nie będzie mógł zgrywać plików na pamięć flash – nawet jeśli chciał tylko przeglądnąć ważne dokumenty w domu, by przygotować się na następny dzień, a tym samym narażając siebie i firmę na atak hakerów.
  • Wydajny procesor Inter Core 11 generacji, pracujący w technologii Intel Turbo Boost. Potrafią one dostosować moc do aktualnego obciążenia, dzięki czemu są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom.
  • Nowoczesne złącza takie jak USB C, HDMI czy DisplayPort, ułatwiające współdziałanie z dodatkowym sprzętem komputerowym.
  • Elastyczna konfiguracja w zależności od potrzeb. Lenovo oferuje swoje komputery z różnym wyposażeniem, od podstawowych wersji (dysk SSD 256 Gb oraz 8 GB RAM) po najbardziej rozbudowane egzemplarze.
  • Dodatkową zaletą komputerów od Lenovo jest ich wielkość. Wszystkie podzespoły są kompaktowo umieszczone w niewielkiej skrzynce, którą skryć można za monitorem lub z boku biurka, oszczędzając tym samym mnóstwo miejsca na dokumenty.

Wraz z rozwojem systemów IT coraz ważniejsze staje się bezpieczeństwo przechowywanych na dyskach i w chmurach dokumentach oraz baz danych

Wszystkie wspomniane zalety sprawiają, że komputer Lenovo ThinkCentre M70q Gen 5 wydaje się być skrojonym idealnie na potrzeby biznesu. I to zarówno niewielkich działalności jednoosobowych, jak i dużych korporacji, gdzie skalowalność systemów IT ma ogromne znaczenie.

Jakie wymagania działom IT stawia Przemysł 4.0?

Wraz z czwartą rewolucją przemysłową rośnie znaczenie przetwarzania ogromnych ilości danych w czasie rzeczywistym. Nowoczesne komputery muszą charakteryzować się wysoką wydajnością, aby sprostać tak dużej ilości pracy. Wśród najlepszych rozwiązań pod tym względem niewątpliwie wymienić można 11 generację procesorów Inter Core. Jednak tak duże bazy danych wymagają również dodatkowych zabezpieczeń. Tym bardziej w technologii IoT (Internet of Things), w której każde urządzenie i stanowisko wymienia ze sobą cały czas informacje, optymalizując wszystkie procesy w firmie. ThinkCentre M70q od Lenovo zaprojektowany został właśnie z myślą o pracy w nowoczesnym przedsiębiorstwie, gdzie systemy IT są bardzo rozbudowane i wymagające dla podłączonych do nich komputerów.