Czy laptopy z rodziny Lenovo ThinkPad sprawdzą się w przypadku klientów biznesowych?

Czy laptopy z rodziny Lenovo ThinkPad sprawdzą się w przypadku klientów biznesowych?

W skład rodziny laptopów Lenovo ThinkPad wchodzą komputery odpowiadające na potrzeby współczesnego biznesu. To w niej klienci znajdą sprzęt klasy premium w atrakcyjnych cenach, który charakteryzuje się wysoką wydajnością i dużymi możliwościami rozszerzenia. Konstrukcje są lekkie i stylowe, wywierają spore wrażenie nie tylko na użytkownikach notebooków, ale też na innych osobach. Obudowy wyprodukowane z wytrzymałych materiałów, które przeszły wymagane testy, są odporne na wiele uszkodzeń. Właśnie dlatego klient biznesowy nie musi obawiać się o to, że urządzenie przestanie działać po niespodziewanym wypadku. Notebooki te cechują się produktywnością i odpornością na awarie.

Lenovo ThinkPad – najważniejsze cechy

Urządzenia z rodziny Lenovo ThinkPad dedykowane są profesjonalistom, którzy szukają sprzętu szybkiego i niezawodnego

Urządzenia z rodziny Lenovo ThinkPad dedykowane są profesjonalistom, którzy szukają sprzętu szybkiego i niezawodnego. Klienci biznesowi doceniają ich wytrzymałość. Obudowy posiadają ramy zmniejszające ryzyko powstawania odkształceń czy mikropęknięć. Wyposażone są ponadto w systemy wykrywające moment upadku, co także wpływa na niwelowanie uszkodzeń. Specjalne kanały zmniejszają negatywne konsekwencje związane z zalaniem klawiatury. Laptopy z rodziny ThinkPad wyróżniają się świetną funkcjonalnością. Elementy takie jak TrackPoint czy stacje dokujące ułatwiają obsługę oraz zwiększają możliwości urządzeń. Bezpieczną pracę zapewniają z integrowane czytniki linii papilarnych i moduły TPM. Notebooki są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Sprawdzą się więc idealnie jako urządzenia do zabrania w podróż, ponieważ istnieje niewielkie ryzyko ich uszkodzenia w transporcie. Dobrą wydajność, ergonomię i niezawodność gwarantują dobrej jakości podzespoły. Warto zwrócić uwagę na funkcjonalną i wygodną klawiaturę, która jest jednym z elementów świadczących o tym, że laptopy ThinkPad odznaczają się jakością proporcjonalną do swoich cen.

Co wziąć pod uwagę wybierając urządzenie z rodziny Lenovo ThinkPad?

Laptopy Lenovo ThinkPad różnią się od siebie parametrami. Chcąc kupić urządzenia dla pracowników bądź dla firmy, konieczne jest wzięcie pod uwagę procesora, dzięki któremu sprzęt będzie wielozadaniowy. Najkorzystniejszy wybór to co najmniej czterordzeniowy procesor Intel Core i5 lub Intel Core i7 najnowszej, 11. generacji. Ważna jest również pamięć RAM mająca wpływ na szybkość działania i uruchamiania aplikacji oraz systemu. Najbardziej sprawne laptopy to te wyposażone w minimum 8 GB RAM. Kolejny aspekt to rodzaj dysku twardego. Dyski SSD gwarantują najszybszy odczyt oraz zapis danych. Są ciche i wytrzymałe. W przypadku laptopów biznesowych trzeba też wziąć pod uwagę pojemność baterii. Jest to szczególnie istotne dla osób pracujących w podróżach i na wyjazdach służbowych, które muszą korzystać z urządzenia przez wiele godzin bez możliwości podłączenia go do źródła zasilania. Inne ważne elementy to energooszczędność procesora oraz wydajność chłodzenia.

Urządzenia z rodziny Lenovo ThinkPad dedykowane są profesjonalistom, którzy szukają sprzętu szybkiego i niezawodnego

Z jakich laptopów składa się rodzina Lenovo ThinkPad?

W skład rodziny Lenovo ThinkPad wchodzi dość dużo urządzeń. Każdy spełni oczekiwania innych osób. Warto więc dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne serie – ułatwi to wybór najlepszego modelu. Rodzina ThinkPad obejmuje następujące serie:

  • X1 – niezwykle lekki sprzęt najwyższej klasy,
  • Z13 i Z16 – laptopy tworzone z uwzględnieniem potrzeb środowiska naturalnego, posiadają procesory AMD,
  • X – ultralekkie urządzenia przeznaczone dla użytkowników mobilnych, wyróżniają się najbardziej pojemną baterią,
  • T – wyjątkowo wydajne i wytrzymałe notebooki,
  • P – sprzęt, który łączy w sobie mobilność i moc stacji roboczej.

ThinkBook – modele o doskonałym designie, które odpowiadają na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw,

  • L – cechujące się wytrzymałością i funkcjonalnością laptopy biznesowe dostępne w atrakcyjnych cenach,
  • E – elegancki sprzęt z narzędziami zarządzania SMB,
  • 11e – bardzo cienkie, lekkie i wytrzymałe notebooki przeznaczone do stosowania w warunkach szkolnych.